Areszt dla 20-latka za kradzieże rozbójnicze, oraz szereg innych.

Areszt dla 20-latka za kradzieże rozbójnicze, oraz szereg innych.Trzymiesięczny areszt zastosował sąd wobec 20-letniego mężczyzny. Jest on podejrzany o szereg kradzieży sklepowych na terenie Lwówka Śląskiego oraz dwie kradzieże rozbójnicze.. Policjanci zatrzymali mężczyznę chwilę po otrzymaniu informacji o przestępstwie. Teraz mieszkańcowi Lwówka Śląskiego grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

18 grudnia br. mężczyzna w jednym z lwóweckich marketów ukradł artykuły spożywcze o wartości około 30 złotych, a następnie nie chciał ich oddać. Wobec pracownicy marketu, która próbowała go zatrzymać użył siły fizycznej, uderzając ją w brzuch, po czym uciekł. Krótko po zdarzeniu został on zatrzymany przez lwóweckich mundurowych i osadzony w policyjnym areszcie .

Podobnego czynu 20- latek dopuścił się 27 listopada br. również na terenie jednego z marketów w Lwówku Śląskim. Wówczas jego łupem padł alkohol.

Ponadto mężczyzna od dłuższego czasu na terenie Lwówka Śląskiego dokonywał licznych kradzieży w miejscowych sklepach.

Na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej w Lwówku Śląskim, sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące