GOPR podsumował początek miesiąca.

Za ratownikami GOPR pracowity początek miesiąca. W pierwszych dniach lutego warunki turystyczne w Karkonoszach były wyjątkowo trudne: silny wiatr, intensywne opady śniegu i ograniczona widoczność dawały o sobie znać, szczególnie nieprzygotowanym do zimowych warunków turystom.

 Dopiero w niedzielę na skutek oddziaływania układu wysokiego ciśnienia pogoda się ustabilizowała.
Od początku lutego udzieliliśmy pomocy  poszkodowanym, razy interweniowaliśmy w Karkonoszach,  akcje miały miejsce w Górach Izerskich.
Najczęstszą przyczyną wezwania pomocy było wyczerpanie i wychłodzenie oraz urazy kończyn doznawane najczęściej w wyniku upadków.
Do piątku utrzyma się wyżowa, stabilna pogoda: Brak zachmurzenia, bardzo dobra widzialność. Utrzymają się niskie temperatury, nawet dwucyfrowe mrozy.
Powyżej 1000 m n.p.m. miejscami na szlakach, zalega warstwa lodu, na niej od 60 do 120 cm przewianego i zmrożonego śniegu, miejscami można napotkać głębokie zaspy.
Przypominamy o tym by wybierając się w góry dobrze zaplanować trasę, dostosować ją do możliwości wszystkich uczestników wycieczki i możliwie wcześnie wyruszyć na szlak.
Zabierzcie ze sobą mapę oraz naładowany telefon z zapisanymi numerami do GOPR 985 i 601-100-300 oraz aplikacją Ratunek . Koniecznie zabierzcie odpowiednie do warunków ubrania i obuwie oraz termos z ciepłą herbatą i zapas jedzenia na drogę.
✔️Przekaż 1,5 % swojego podatku na wsparcie naszej działalności:
✔️KRS: 0000607021
✔️Cel szczegółowy: Grupa Karkonoska GOPR
Foto:GOPR Karkonosze