Kobieta jechała po alkoholu bez przeglądu i ubezpieczenia.

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali kobietę podejrzewaną o kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu oraz o spowodowanie zdarzenia drogowego. Badanie na zawartość alkoholu w jej organizmie wykazało 0,3 promila.

Auto, którym kierowała kobieta nie posiadało przeglądu technicznego od kliku lat oraz ubezpieczenia OC. Teraz za swoje czyny mieszkanka powiatu karkonoskiego odpowie przed sądem.

Policjanci  Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji  w Jeleniej Górze zatrzymali 27-letnią mieszkankę powiatu karkonoskiego podejrzewaną o kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu oraz o spowodowanie zdarzenia drogowego.
10 marca 2023 roku, około godziny 21.00 policjanci jeleniogórskiej drogówki pojechali na ul. Karpacką w Kowarach, gdzie według zgłoszenia doszło do zdarzenia drogowego.

Jak ustalili funkcjonariusze, 27-letnia kierująca pojazdem marki Skoda najprawdopodobniej na mokrej nawierzchni nie dostosowała prędkości do warunków panujących na jezdni, straciła panowanie nad pojazdem i na moście uderzyła w barierę ochronną, którą uszkodziła.

Okazało się, że prędkościomierz w chwili zdarzenia wskazał, że kobieta na ograniczeniu do 50 km na godzinę miała na liczniku prawie 110.

Ponadto jechała po użyciu alkoholu. Miała 0,3 promila, a auto nie posiadało przeglądu technicznego od grudnia 2011 roku, a także nie posiadała ubezpieczenia.
Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Teraz 27-latka za popełnione czyny odpowie przed sądem.

Foto:Policja