Kobieta potrącona na pasach.

10 maja 2023 roku w Jeleniej Górze doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pieszej. Kierujący autobusem komunikacji miejskiej potrącił 21-letnią kobietę przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych. Poszkodowana została hospitalizowana. Wczoraj na naszych drogach doszło również do kilku kolizji. Policja apeluje o ostrożność!

10 maja 2023 roku, około godziny 18.00 w  Jeleniej Górze na ul. Sygietyńskiego doszło do wypadku drogowego.
Jak ustalili policjanci, 49-letni kierujący autobusem komunikacji miejskiej skręcając w lewo nie ustąpił pierwszeństwa i potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych 21-letnią mieszkankę powiatu karkonoskiego. Poszkodowana została hospitalizowana. Kierujący autobusem trzeźwy. Obecnie policja wyjaśnia szczegółowo wszystkie okoliczności tego zdarzenia.
Przypominamy, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście”.
Jednak każdy pieszy powinien mieć świadomość, że fakt korzystania z wyznaczonego przejścia nie upoważnia do wchodzenia na jezdnię bez upewnienia się, czy nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Jak zawsze apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.
Apelujemy o rozsądek na drodze. Kierowcy „noga z gazu”. Prędkość jest główną przyczyną wypadków. Kierowcy, którzy lekceważą obowiązujące limity narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo. Zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami, bowiem „najechanie” na tył innego auta to częsta przyczyna zdarzeń drogowych.  Brawura, nadmierna prędkość, alkohol to najczęstsze przyczyny kolizji czy wypadków. Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci przypominają o noszeniu elementów odblaskowych po zmierzchu. Dają one kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie.