Niedobory żywności już za sześć miesięcy – globaliści mówią co będzie dalej.

W połowie 2007 roku Bank Rozrachunków Międzynarodowych (bank centralny banków centralnych)  wydał oświadczenie, w którym  zapowiadał zbliżający się „Wielki Kryzys” spowodowany implozją na rynku kredytowym.

 W tym samym roku Międzynarodowy Fundusz Walutowy  opublikował również ostrzeżenia  o „kłosach subprime”, prowadzących do szerszych konfliktów gospodarczych. Zacząłem pisać alternatywne analizy ekonomiczne zaledwie rok wcześniej, w 2006 roku i od razu pomyślałem, że to dziwne, że te masywne globalistyczne instytucje o dalekosiężnym wpływie na świat finansów nagle zaczęły brzmieć podobnie do tych z ruchu wolnościowego.

To było 16 lat temu i wiele osób może tego nie pamiętać, ale w 2007 roku alternatywne media ostrzegały przed zbliżającym się załamaniem deflacyjnym na rynku amerykańskim i mieszkaniowym. Nic dziwnego, że media głównego nurtu wciąż odrzucają wszystkie nasze obawy jako „koniec świata” i „teorie spiskowe”. Niecały rok później pierwsze spółki pochodne zaczęły ogłaszać bankructwo i wszystko się rozpadło.

Reakcja mediów? Sformułowali jednocześnie dwa bardzo dziwaczne twierdzenia: „Nikt nie mógł tego przewidzieć” i „Widzieliśmy, jak nadchodzi mila”. Dziennikarze głównego nurtu starali się pozycjonować się jako wróżbity dnia, jakby przez cały czas mówili, że katastrofa jest nieuchronna, a jednak była tylko garstka ludzi, którzy faktycznie to nazwali i żaden z nich nie był w MSM. Zignorowano również fakt, że BIS i MFW opublikowały własne „przewidywania” na długo przed krachem; media udawały, że nie istnieją.

W alternatywnych mediach bardzo uważnie obserwujemy oświadczenia i otwarte wyznania globalistów, ponieważ nie zajmują się oni analizą zagrożeń; raczej zajmują się syntezą zagrożeń. Innymi słowy, jeśli coś idzie bardzo źle na świecie pod względem gospodarczym, banki centralne i elity pieniężne z aspiracjami jednej scentralizowanej władzy gospodarczej dla świata ZAWSZE okazują się mieć rękę w tej katastrofie.

Z jakiegoś powodu lubią nam mówić, co zamierzają zrobić, zanim to zrobią.

Pomysł, że globaliści sztucznie tworzą załamanie gospodarcze, będzie oczywiście krytykowany jako „teoria spiskowa”, ale jest to FAKT. Aby uzyskać więcej informacji na temat rzeczywistości celowego sabotażu finansowego i ideologii „porządku z chaosu” globalistów, przeczytaj moje artykuły  „Spotkanie nakarmione z dala od stworzenia dziury zagłady”  i  „Co to jest wielki reset i czego tak naprawdę chcą globaliści ?

Program  Wielkiego Resetu  zaproponowany przez szefa WEF Klausa Schwaba jest tylko jednym z przykładów wielu dyskusji ukrytych na widoku przez globalistów, dotyczących ich planów wykorzystania upadku gospodarczego i społecznego jako „szansy” na szybkie ustanowienie nowego jednego systemu światowego opartego na socjalizmie i technokracja.

Podstawowym problemem z rozeznaniem, co planują globaliści, nie jest odkrywanie tajnych planów – mają tendencję do otwartego omawiania swoich planów, jeśli wiesz, gdzie szukać. Nie, problem polega na oddzieleniu przyznania się od dezinformacji, kłamstwa od prawdy. Wymaga to dopasowania białych ksiąg i oświadczeń globalistów do faktów i dowodów dostępnych w prawdziwym świecie.

SAlooting1

 

Przyjrzyjmy się szczegółowo problemowi niedoboru żywności…

Niedobory żywności w sześć miesięcy

Tydzień temu pojawił się potok komunikatów prasowych z globalnych instytucji, które wymieniały dokładnie ten sam problem: niedobory żywności w ciągu najbliższych 3 do 6 miesięcy. Oświadczenia te są bardzo zbieżne z moimi własnymi szacunkami, ponieważ regularnie ostrzegam przed nadchodzącym niebezpieczeństwem inflacji prowadzącym do racjonowania żywności i zakłóceń w łańcuchu dostaw.

MFW, BIS, Bank Światowy, ONZ, Fundacja Rockefellera, Światowe Forum Ekonomiczne, Bank of America, a nawet sam Biden przewidują w najbliższym czasie poważny kryzys żywnościowy i nie jest przypadkiem, że polityka te właśnie instytucje i działania marionetkowych polityków, którzy z nimi współpracują, powodują kryzys, który teraz przepowiadają. To znaczy, łatwo jest przewidzieć katastrofę, kiedy ją stworzyłeś.

Twierdzi się, że inwazja Rosji na Ukrainę jest główną przyczyną, ale to odwraca uwagę od prawdziwego problemu. Tak, sankcje wobec Rosji w końcu doprowadzą do zmniejszenia dostaw żywności, ale globaliści i media celowo ignorują większe zagrożenie, jakim jest dewaluacja waluty i inflacja cen stworzona przez banki centralne wypompowujące dziesiątki bilionów dolarów w pakietach stymulacyjnych w celu podtrzymania partnerów korporacyjnych „zbyt dużych, by upaść”.

Tylko w 2020 r. Fed wytworzył z niczego ponad 6 bilionów dolarów, a powietrze wrzuciło je do gospodarki poprzez programy pomocy społecznej. Dodaj to do wielu bilionów dolarów, które Fed wydrukował od czasu krachu kredytowego w 2008 r. – To była nieustanna impreza niszcząca dolara, a teraz opinia publiczna zaczyna odczuwać konsekwencje.

Na szczęście dla bankierów centralnych, którzy zaatakowali Covid, a Rosja najechała Ukrainę, ponieważ teraz mogą odrzucić całą winę za katastrofę inflacyjną, którą sprowokowali, na pandemię i Putina.

Inflacja osiągnęła szczyt od 40 lat w USA na długo przed inwazją Rosji na Ukrainę, ale zastanówmy się nad konsekwencjami tej wojny i jej wpływem na dostawy żywności.

Rosyjska inwazja z pewnością zakłóca ukraińską produkcję zboża, która stanowi około 11% całego światowego rynku pszenicy. Rosja również utrzymuje 17% udziału i razem te dwa narody zasilają dużą część krajów trzeciego świata i części Europy 30% eksportu pszenicy i jęczmienia, 19% eksportu kukurydzy, 23% eksportu rzepaku i 78% słonecznika eksport.

Jednak to sankcje nałożone na Rosję  stanowią problem  daleko poza Ukrainą, ponieważ Rosja produkuje również około 20% światowego amoniaku i 20% światowych dostaw potażu. Są to kluczowe składniki nawozów stosowanych w rolnictwie przemysłowym na dużą skalę. Rolnicy szacują ogólny wzrost cen na rynkach żywności o około 10%, ale uważam, że jest to bardzo konserwatywne.

Już widzę ogólny wzrost cen o co najmniej 20% w porównaniu z sześcioma miesiącami temu i spodziewam się kolejnych 30% podwyżek cen przed końcem tego roku. Innymi słowy, w 2022 roku spodziewamy się średniego wzrostu o 50%.

Nie można ufać oficjalnym rządowym danym o inflacji i CPI. Podwój wszystkie liczby, które podają, a będziesz znacznie bliższy prawdy. Stopa inflacji stosowana  przez Shadowstats.com , obliczona przy użyciu metod stosowanych kiedyś przez rząd USA w latach 80., zanim „dostosował” swoje modele, aby ukryć dane, potwierdza moje dotychczasowe stanowisko.

Wśród amerykańskich ekspertów rolnych oczekuje się, że Chiny wypełnią pustkę, w której znikają rosyjskie dostawy, ale błędem jest takie założenie.

W Chinach dzieje się coś dziwnego

Chińskie represje przeciwko krukowicom osiągnęły poziom tak dziwaczny, że muszę zadać pytanie: czy ich blokady naprawdę dotyczą krukowicy, czy ukrywają coś innego?

Nie da się dokładnie obliczyć śmiertelności krowiego w Chinach, ponieważ nigdy nie opublikowano odpowiednich danych, które można potwierdzić. Jednak prawie wszędzie na świecie obserwujemy średni wskaźnik śmiertelności z powodu infekcji wynoszący 0,27% w przypadku krowa; oznacza to, że średnio ponad 99,7% ludzi na świecie nie ma się czego obawiać, jeśli chodzi o śmierć z powodu wirusa. Ale w Chinach KPCh zachowuje się tak, jakby miała do czynienia z czarną zarazą. Czemu?

Blokady spowodowały niedobory żywności w całym kraju, ponieważ łańcuchy dostaw stają się napięte, a produkcja w wielu przypadkach pozostaje zamknięta. Jednak historia, o której wielu ludzi z Zachodu nie słyszy zbyt wiele, to fakt, że chiński eksport został zasadniczo zamrożony. Jest to bardzo ważne, więc myślę, że należy to podkreślić – ponad  1 na 5 kontenerowców NA ŚWIECIE  ma teraz wsparcie w chińskich portach ze względu na ich kryminalne blokady. To jest niesamowite.

Dlaczego Chiny miałyby zrobić to z wirusem, o którym wszyscy wiemy, że nie jest niebezpieczny dla ogromnej większości ludzi? Po co wprowadzać do tej pory najgorszą blokadę w kraju i zagłodzić własnych ludzi, kiedy większość zachodnich rządów zrezygnowała teraz z siania pandemii strachu i programu przymusowych szczepień?

Sugerowałbym możliwość, że Chiny mogą już angażować się w wojnę gospodarczą, z której wielu Amerykanów i Europejczyków nawet nie zdaje sobie sprawy. Może to być test beta dla zamknięcia eksportu do Stanów Zjednoczonych i Europy lub jest to stopniowe zamykanie, które ma stać się trwałe. Wąskie gardło w handlu może być również prekursorem chińskiej inwazji na Tajwan.

Tajwan jest w rzeczywistości bardziej  zależny i powiązany  z gospodarką Chin, niż wielu ludziom wydaje się. Chiny są największym odbiorcą eksportu Tajwanu, a eksport ten stanowi 10% PKB Tajwanu. Tajwan ma setki tysięcy pracowników i biznesmenów, którzy regularnie podróżują do Chin do pracy, co jest kolejnym czynnikiem ekonomicznym, który jest obecnie nadwyrężony przez blokady. Co więcej, Tajwan ma wiele korporacji, które prowadzą swoje fabryki w Chinach kontynentalnych, z których wszystkie mogą zostać zamknięte z powodu kryminalnych blokad.

Mówię tylko, że gdybym w Chinach planował inwazję na Tajwan w najbliższej przyszłości, mógłbym rozważyć użycie COvid jako przykrywki, aby najpierw zniszczyć ich gospodarkę i zakłócić ich model eksportu. Komuniści postrzegają ludność jako narzędzie, które można poświęcić w razie potrzeby, a Chiny są w pełni skłonne do spowodowania krótkotrwałego cierpienia swoim narodom, jeśli oznacza to długoterminowe zyski dla partii.

Poza tym, gdybym miał potajemnie zaangażować się w wojnę ekonomiczną z Zachodem, jaki byłby lepszy sposób niż związanie 20% światowych statków towarowych i zakłócenie łańcuchów dostaw w imię ochrony kraju przed „pandemią”?

Konkluzja? Nie należy polegać na Chinach, że zaspokoją potrzeby eksportowe składników nawozów lub czegokolwiek innego, ponieważ sankcje wobec Rosji są kontynuowane.

Inflacja kontra podaż kontra kontrola

Nie tylko organizacje globalistyczne mówią o nadchodzących niedoborach żywności; CEO międzynarodowej korporacji spożywczej Goya  również niedawno ostrzegał, że stoimy na krawędzi kryzysu żywnościowego.

Jak zauważyłem w przeszłości, inflacja prowadzi do rządowej kontroli cen, kontrola cen prowadzi do braku bodźców produkcyjnych (zysków), brak zysków prowadzi do utraty produkcji, utrata produkcji prowadzi do niedoborów, a niedobory prowadzą do rządowego racjonowania ( kontrola nad wszystkimi dużymi źródłami żywności).

Jak widzieliśmy w prawie każdym autorytarnym reżimie we współczesnej historii, kontrola dostaw żywności jest kluczem do kontrolowania populacji. Jako strategiczny koncern przewyższa go jedynie kontrola nad energią (której braki również zobaczymy, gdy Europa sankcjonuje rosyjską ropę i gaz oraz zacznie zjadać dostawy od innych eksporterów).

Problem z jedzeniem uderza najbliżej domu, ponieważ natychmiast widzimy skutki dla naszych portfeli i naszych rodzin. Dla wielu rodziców nie ma nic gorszego niż perspektywa, że ​​ich dzieci będą głodne.

Media głównego nurtu po raz kolejny ignorują wszelkie potencjalne zagrożenia gospodarcze, w szczególności zaprzeczają koncepcji niedoborów żywności jako czegoś, o co należy się martwić. Mówię, po co słuchać grupy ludzi, którzy zawsze się mylą na tego typu wydarzeniach?

Jeśli już, to przynajmniej potraktowałbym poważnie słowa globalistów, jeśli chodzi o załamanie gospodarcze; w końcu najbardziej czerpią korzyści z takich katastrof, a także mają największy wpływ na wywoływanie kryzysów.

Dzisiejsza gotowość jutro nic nie kosztuje. Brak gotowości dzisiaj kosztuje jutro WSZYSTKO. Wybór dla każdego z mózgiem jest prosty – przygotuj się na koniec przystępnej i łatwo dostępnej żywności, zanim ten rok się skończy.