Policjanci zatrzymują nietrzeźwego kierowcę w Jeleniej Górze

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali 49-letniego mężczyznę podejrzanego o prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie zdarzenia drogowego.

Badanie na zawartość alkoholu wykazało blisko 2 promile w jego organizmie. Mężczyzna był również poszukiwany do innych czynności prawnych przez Prokuraturę Rejonową w Szczecinie. Teraz grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów oraz utrata prawa jazdy i samochodu.

Przebieg zdarzenia

30 lipca 2024 roku, około godziny 22:30, policjanci z Karpacza oraz z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, udali się na ulicę Jana Pawła II po zgłoszeniu, że kierowca BMW najprawdopodobniej prowadzi pojazd w stanie nietrzeźwości. Funkcjonariusze zauważyli wskazany pojazd na jednym z parkingów oraz mężczyznę, który nim kierował. 49-latek, mieszkaniec Jeleniej Góry, od którego wyraźnie czuć było alkohol, został poddany badaniu alkomatem, które wykazało blisko 2 promile.

Dodatkowe ustalenia

Podczas prowadzonych czynności policjanci ustalili, że przed zatrzymaniem mężczyzna spowodował zdarzenie drogowe, uderzając w przystanek autobusowy, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Ponadto, okazało się, że jest on poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Szczecinie do innych czynności prawnych.

Konsekwencje prawne

Pojazd został zabezpieczony i przekazany na przechowanie. 49-latek za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat, wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów oraz utrata prawa jazdy i samochodu.

Apel policji

Policjanci przypominają, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości nie tylko jest niezgodne z prawem, ale stanowi również ogromne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich użytkowników dróg. Nietrzeźwi kierowcy często powodują poważne wypadki, które mogą kończyć się tragicznie.

Zagrożenia wynikające z jazdy pod wpływem alkoholu

  • Zmniejszona zdolność reakcji: Kierowca pod wpływem alkoholu reaguje wolniej na zmieniające się warunki na drodze.
  • Zaburzona koordynacja i koncentracja: Trudniej jest utrzymać właściwy tor jazdy i prawidłowo ocenić odległości.
  • Brawura: Pod wpływem alkoholu kierowcy często podejmują ryzykowne i nieodpowiedzialne decyzje, takie jak nadmierna prędkość czy niebezpieczne wyprzedzanie.
  • Zwiększone ryzyko wypadku: Statystyki pokazują, że nietrzeźwi kierowcy są częściej sprawcami poważnych wypadków.

Jeleniogórscy policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozwagę i odpowiedzialność na drodze. Bezpieczeństwo nas wszystkich zależy od odpowiedzialnych decyzji podejmowanych za kierownicą.

Foto:Policja
Foto:Policja
Foto:Policja