Pijany kierował samochodem i wpadł do rowu.Miał 2 promile.

Pijanego kierowcę zatrzymali Jeleniogórscy policjanci  podejrzewanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz o spowodowanie zdarzenia drogowego. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało blisko 2 promile. Teraz za swoje czyny odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci  Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji  w Jeleniej Górze zatrzymali 43-letniego mieszkańca powiatu lwóweckiego  podejrzewanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz o spowodowanie zdarzenia drogowego.
31 grudnia 2022 roku, około godziny 1:30 jeleniogórscy policjanci pojechali na ul. Leśną w Jeżowie Sudeckim, gdzie według zgłoszenia doszło do zdarzenia drogowego. Jak ustalili funkcjonariusze, 43-letni kierujący pojazdem marki BMW najprawdopodobniej w wyniku niedostosowania prędkości stracił panowanie nad autem i wpadł do rowu. W trakcie rozmowy policjanci wyczuli od niego wyraźny zapach alkoholu. Mężczyzna był agresywny i wulgarny. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 2 promile.
Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz za popełnione przestępstwo mężczyzna odpowie przed sądem, a grozić mu  może nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami na kilka lat.
Pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka stwarzamy poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Od nas samych, naszej odpowiedzialności zależy bezpieczeństwo nasze, ale również innych.