Policjanci z Jeleniej Góry zatrzymali recydywistę pędzącego w terenie zabudowanym

Wojcieszyce, 19 maja 2024 roku – Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze weryfikując zgłoszenia mieszkańców naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, zatrzymali 43-letniego kierowcę BMW, który poruszał się z prędkością 106 km/h w terenie zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h.

Kolejny pirat drogowy zatrzymany na krajowej „trójce”

Około godziny 8:00, podczas rutynowej kontroli w Wojcieszycach na drodze krajowej nr 3, policjanci zauważyli pojazd poruszający się z nadmierną prędkością. Pomiar wykazał, że kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 56 km/h. Zatrzymanym okazał się 43-letni mieszkaniec Bolesławca.

Surowe konsekwencje dla recydywisty

Mężczyzna nie pierwszy raz popełnił tego typu wykroczenie, co kwalifikuje go jako recydywistę. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, policjanci zatrzymali mu prawo jazdy na trzy miesiące, ukarali go mandatem w wysokości 3 tysięcy złotych oraz naliczyli 13 punktów karnych. Jest to już kolejny przypadek, kiedy kierowca traci prawo jazdy na tym odcinku drogi, co świadczy o skuteczności działań kontrolnych policji oraz współpracy z lokalną społecznością.

Apel policji do kierowców

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Kierowcy, którzy lekceważą obowiązujące limity, narażają na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale również innych uczestników ruchu. Nadmierna prędkość znacząco skraca czas reakcji w przypadku nagłego zdarzenia, co zwiększa ryzyko poważnych konsekwencji.