Potrącenie na pasach.Policja apeluje o ostrożność.

19 maja 2023 roku w Jeleniej Górze doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pieszego. Kierująca pojazdem osobowym potrąciła 91-letniego pieszego przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych.

Poszkodowany został przewieziony do szpitala. Policja apeluje o ostrożność!

19 maja 2023 roku, około godziny 9.40 w  Jeleniej Górze na ul. Ogińskiego doszło do zdarzenia drogowego.
Jak ustalili policjanci, 37-letnia kierująca pojazdem marki VW nie ustąpił pierwszeństwa i potrącił przechodzącego przez przejście dla pieszych 91-letniego pieszego. Poszkodowany został przewieziony do szpitala. Kierująca trzeźwa. Obecnie policja wyjaśnia szczegółowo wszystkie okoliczności tego zdarzenia.
Przypominamy, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście”.
Jednak każdy pieszy powinien mieć świadomość, że fakt korzystania z wyznaczonego przejścia nie upoważnia do wchodzenia na jezdnię bez upewnienia się, czy nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Jak zawsze apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.
Apelujemy o rozsądek na drodze.

Kierowcy „noga z gazu”. Prędkość jest główną przyczyną wypadków. Kierowcy, którzy lekceważą obowiązujące limity narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo. Zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami, bowiem „najechanie” na tył innego auta to częsta przyczyna zdarzeń drogowych.  Brawura, nadmierna prędkość, alkohol to najczęstsze przyczyny kolizji czy wypadków.

Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci przypominają o noszeniu elementów odblaskowych po zmierzchu. Dają one kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie.

Foto:Policja