Myślała, że pomaga córce, straciła blisko 1300 złotych

Policjanci ze Szklarskiej Poręby zatrzymali kobietę, która podejrzewana była o kradzieże. Wartość skradzionego mienia oszacowano na około 2700 złotych. Teraz odpowie za to przed sądem, a grozić jej może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Zespołu Kryminalnego z Komisariatu Policji w Szklarskiej Porębie ustalili, a następnie zatrzymali 31-letnią kobietę podejrzaną o kradzieże sklepowe.
Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzana  od 14 marca do 3 kwietnia 2023 roku  dopuściła się kradzieży w  dyskontach spożywczych. Jej łupem padły artykuły spożywcze, alkohol, kosmetyki i perfumy  o łącznej wartości około 2700 zł. Policjanci ustalili, że ma ona na koncie więcej  takich czynów.
Po przeanalizowaniu nagrań z monitoringu i materiałów dowodowych powiadomieni o kradzieżach policjanci rozpoczęli poszukiwanie kobiety, która dopuścił się tych kradzieży.

Na podstawie zebranych w tej sprawie informacji mundurowi wytypowali i zatrzymali 31-latkę mieszkankę powiatu karkonoskiego jako podejrzewaną o popełnienie tych przestępstw.
Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy i prowadzą czynności w kierunku odzyskania skradzionego mienia. Teraz za kradzieże odpowie ona przed sądem, a  grozić jej może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.