Dzisiaj jest: 21.10.2021, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Podsumowanie Policyjne akcji prędkość

Dodano: 7 miesięcy temu Czytane: 220 Autor:
Redakcja poleca!

93 skontrolowane pojazdy, 76 przypadków przekroczeń prędkości.

Podsumowanie Policyjne akcji prędkość

2 kierowców straciło prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym to efekt prowadzonej 30 marca 2021 roku policyjnej akcji „Prędkość”. Policja apeluje o ostrożność. Kierowcy „noga z gazu”. Działania te prowadzone są również dzisiaj w regionie jeleniogórskim.

Skierowane są w szczególności do tych kierowców, którzy rozwijają nadmierne prędkości, bardzo często niedostosowane do warunków panujących na drodze oraz do wszystkich uczestników ruchu drogowego, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów w tym zakresie.

Policjanci szczególnym nadzorem objęli drogi główne naszego miasta, a pracę ich wspomagają radarowe mierniki prędkości oraz alkotesty. W trakcie działań policjanci sprawdzają trzeźwość kierujących, ale także stan techniczny pojazdów, osoby i pojazdy pod kątem poszukiwań, oraz sprawdzają  czy  kierowcy i pasażerowie w czasie jazdy stosują pasy bezpieczeństwa.

Efektem działań prowadzonych 30 marca br. było ujawnienie 76 przypadków przekroczenia prędkości, 2 kierowców straciło prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o co najmniej 51 km/h. Ogólnie funkcjonariusze skontrolowali 93 pojazdy.

Celem tych działań jest ograniczenie ilości zdarzeń drogowych oraz zwrócenie uwagi kierowców na fakt, iż przestrzeganie przepisów ruchu drogowego ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo na drodze.

Źródło: jelenia-gora.policja.gov.pl
Polecane