Dzisiaj jest: 21.10.2021, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Marcin Bustowski zamierza pozwać Komendanta Policji w Jeleniej Górze!

Dodano: 3 miesiące temu Czytane: 342 Autor:
Redakcja poleca!

Dnia 12.07.2021 roku Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze wydał postanowienie w sprawie zażalenia Marcina Bustowskiego jakie złożył na zatrzymanie przez Policję dnia 06.02.2021 roku.

Marcin Bustowski zamierza pozwać Komendanta Policji w Jeleniej Górze!
W dniu 06.02.2021 roku Marcin Bustowski został zatrzymany w swoim domu przez jeleniogórską Policję.Zatrzymaniu towarzyszyły znaczne środki i siły Policyjne. Marcin Bustowski był przetrzymywany przez około 7 godzin bez wody i leków które musi regularnie zażywać.Zatrzymany miał na rękach cały czas kajdanki.Jeden z policjantów który był przesłuchiwany w sądzie,że owszem zatrzymany miał dostęp do wody ale w toalecie.
W tym samym dniu Prokuratura Jeleniogórska wydaje decyzję o zwolnieniu zatrzymanego.Formalnie Marcin Bustowski jest nadal zatrzymany,gdyż prokurator zapomniał wystawić oficjalnego nakazu zwolnienia.

Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze wydał oficjalne postanowienie na zażalenie Marcina Bustowskiego w sprawie zatrzymania. W uzasadnieniu przyznał,że zatrzymanie było dokonanez naruszeniem przepisów prawa, a sam zatrzymany był potraktowany w sposób niewłaściwy.

Marcin Bustowski zapowiada pozew o odszkodowanie od jeleniogórskich komendantów oraz jak twierdzi wobec firmy Policja.
 


Do sprawy będziemy powracać.

Polecane