Dzisiaj jest: 30.10.2020, imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana

Premier ogłosił wprowadzenie zakazu wjazdu dla cudzoziemców do Polski. Od jutra ograniczenia w działaniu Galerii handlowych,restauracji,pubów.

Dodano: 8 miesięcy temu Czytane: 1140 Autor:
Redakcja poleca!

Premier Mateusz Morawiecki-"W obliczu ogłoszonej pandemii najważniejsze słowa to bezpieczeństwo i odpowiedzialność. Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie stanu zagrożenia epidemicznego"

Premier ogłosił wprowadzenie zakazu wjazdu dla cudzoziemców do Polski. Od jutra ograniczenia w działaniu Galerii handlowych,restauracji,pubów.
Rząd przywraca granice z Unia Europejską na okres 10 dni z możliwością przedłużenia. Polacy powracający z zagranicy od Soboty 00:00 zostaną skierowani na 14 dniową kwarantannę.
Wstrzymane zostają połączenia międzynarodowe lotnicze i kolejowe.Połączenia krajowe zostają utrzymane lotnicze,oraz kolejowe i samochodowe.
Granice pozostają otwarte dla przepływu towarów co pozwoli na zaspokajanie bieżących potrzeb obywateli.Ograniczyć ma to róœnież masowe wykupwanie żywności w sklepach.
Wszystkie sklepy pozostają otwarte.Banki,pukty kasowe,punkty usługowe,bankomaty będą działały bez przerwy przez co nie zabraknie gotówki mówił Morawiecki.
Premier zapowiedział ograniczenie działania galerii handlowych. W galriach będą działały:Apteki,Drogerie,Pralnie.
Morawiecki poinformował o zamknięciu restauracji ,pubów,klubów,kasyn-jednocześnie możliwe będzie prowadzenie restauracji jedynie świadczące  usługi z dowozem i na wynos jedzenia.
Lokale gastronomiczne i w/w zostana zamnknięte na 14 dni,decyzja o ewentualnym przedłużeniu zostanie podjęta w drugim tygodniu obowiązywania ograniczenia.

Wprowadzony zostaje zakaz zgromadzeń publicznych powyżej 50 osób.Dotyczy również zgromadzeń reigijnych i państwowych.
Podajey Państwu najważniejsze informacje w skrócie.
Źródło: KPRM