Policjanci zatrzymali 3 mężczyzn

Policjanci z Jeleniej Góry zatrzymali 3 osoby w związku ze zniszczeniem mienia z pobudek chuligańskich na szkodę Urzędu Gminy w Jeżowie Sudeckim. Zatrzymani mają na koncie podpalenie budynku gospodarczego znajdującego się na terenie jednej ze szkół, zniszczenie drzwi wejściowych oraz zniszczenie mienia na terenie boiska sportowego.

Łączne straty na szkodę gminy zostały oszacowane na 65 tysięcy złotych. Teraz za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 16-latkę, 17-latka oraz 19-latka, którzy podejrzani są o uszkodzenie mienia z pobudek chuligańskich.

Jak ustalili funkcjonariusze, 16-latka wraz z 17-latkiem w nocy z 1 na 2 lipca br. podpalili budynek gospodarczy znajdujący się na terenie szkoły w jednej z miejscowości gminy Jeżów Sudecki oraz zniszczyli drzwi wejściowe do szkoły czym spowodowali straty w wysokości 47 tysięcy złotych.28 sierpnia br. 17-latek wraz z 19-latkiem dopuścili się serii zniszczeń na terenie boiska sportowego na terenie gminy.

Uszkodzili znajdujące się na trybunach ławki, ogrodzenie, elewację oraz szyby w budynku. W tym przypadku straty oszacowano na 18 tysięcy złotych.  Zatrzymani dopuścili się tych czynów wykazując rażące lekceważenie dla podstawowych zasad porządku prawnego.
Funkcjonariusze prowadząc czynności na podstawie uzyskanych informacji wytypowali, a następnie zatrzymali mieszkańców powiatu karkonoskiego podejrzewanych o zniszczenie mienia. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.
Teraz o dalszym losie  16-latki zadecyduje sąd rodzinnym, natomiast jej koledzy za uszkodzenie mienia z pobudek chuligańskich odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Foto:Policja
Foto:Policja