Zatrzymany za posiadanie znacznych ilości narkotyków

Jeleniogórscy policjanci dokonali zatrzymania 36-letniego mężczyzny, u którego znaleziono znaczne ilości środków odurzających.

W trakcie przeszukania zabezpieczono metamfetaminę, z której można uzyskać ponad 2500 porcji handlowych. Obecnie prowadzone są szczegółowe działania mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tej sprawy, w tym ustalenie źródła pochodzenia narkotyków. Zatrzymanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Nerwowe zachowanie wzbudziło podejrzenia

17 czerwca br., podczas rutynowego patrolu, policjanci z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze zauważyli mężczyznę, którego nerwowe zachowanie zwróciło ich uwagę. Jego reakcje wzbudziły podejrzenia funkcjonariuszy, którzy postanowili przeprowadzić kontrolę. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna posiadał przy sobie saszetkę z metamfetaminą. Wstępne ustalenia wskazują, że ilość zabezpieczonej substancji pozwalałaby na uzyskanie ponad 2500 porcji handlowych.

Zatrzymanie i konsekwencje prawne

36-letni jeleniogórzanin został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Teraz za posiadanie znacznych ilości środków odurzających odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Policjanci kontynuują wyjaśnianie wszystkich okoliczności tej sprawy, ze szczególnym uwzględnieniem ustalenia źródła pochodzenia zabezpieczonych narkotyków.

Apel do mieszkańców

Policja apeluje do mieszkańców o czujność i zgłaszanie wszelkich podejrzanych zachowań. Każda informacja może być kluczowa w walce z przestępczością narkotykową. Przypominamy, że posiadanie i handel narkotykami to poważne przestępstwa, za które grożą surowe kary.

Zatrzymany za posiadanie znacznych ilości narkotyków
Foto:Policja
Zatrzymany za posiadanie znacznych ilości narkotyków
Foto:Policja