Amator skuterów

Amator skuterów śnieżnych w rękach jeleniogórskich Policjantów.  Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o kradzież z włamaniem, której dopuścił się, w warunkach, tzw. ”recydywy” oraz o naruszenie zakazu sądowego.

Mężczyzna włamał się i okradł jedną ze szkół narciarskich na terenie powiatu karkonoskiego. Jego łupem padło mienie o wartości blisko 70 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Teraz mężczyzna za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji i z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 28-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego  o kradzież z włamaniem oraz o naruszenie zakazu sądowego.
Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna 19 lutego br. włamał się i okradł jedną ze szkół narciarskich na terenie powiatu karkonoskiego. Jego łupem padły 3 skutery śnieżne oraz kilka hulajnóg. Wartość poniesionych strat oszacowano na blisko 70 tysięcy złotych. Okazało się, że tego przestępstwa 28-latek dopuścił się w warunkach, tzw. „recydywy”.
Funkcjonariusze zatrzymali podejrzewanego o popełnienie tego czynu, już następnego dnia po przestępstwie na podstawie analizy nagrań z kamer monitoringu, a także w oparciu o zebrane w tej sprawie informacje. Funkcjonariusze odnaleźli również skradzione skutery śnieżne, które mężczyzna ukrył w lesie w jednej z miejscowości gminy Jeżów Sudecki. Ponadto policjanci ustalili, że mężczyzna w nocy z 18 na 19 lutego br. kierował pojazdem wbrew zakazowi sądowemu.
Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy oraz prowadzą czynności, których celem jest odzyskanie reszty skradzionego mienia.
Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a  grozić mu  może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze objął mężczyznę dozorem policyjnym.

 

Foto:Policja Jelenia Góra