Jeleniogórska policja zatrzymała 8 poszukiwanych i ujawniła szereg wykroczeń drogowych w miniony weekend

Jeleniogórscy funkcjonariusze policji w miniony weekend przeprowadzili działania, które doprowadziły do zatrzymania 8 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości.

Dodatkowo, policjanci ujawnili szereg wykroczeń drogowych, w tym jazdę pod wpływem alkoholu i złamanie sądowych zakazów prowadzenia pojazdów.

Wśród zatrzymanych osób znalazły się 3 osoby posiadające narkotyki oraz 2 kierujących, którzy złamali sądowe zakazy.Jeden z nich dodatkowo prowadził pojazd po użyciu alkoholu. Policjanci zatrzymali również 2 nietrzeźwych kierujących,rowerzystę i osobę poruszającą się hulajnogą elektryczną.

8 czerwca policjanci z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 34-letniego kierującego motorowerem, który złamał sądowy zakaz i kierował pojazdem po użyciu alkoholu.

Policja przypomina, że jazda pod wpływem alkoholu lub środków odurzających jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 3. Złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów może skutkować karą pozbawienia wolności do lat 5.

Nietrzeźwi kierowcy i rowerzyści stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego i mogą być przyczyną tragicznych wypadków. Policja apeluje o odpowiedzialność i przestrzeganie przepisów drogowych.