Kierował na zakazie,pod wpływem narkotyków i z narkotykami.

Kierował na zakazie,pod wpływem narkotyków i z narkotykami. Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie środków odurzających. Z zabezpieczonych narkotyków można uzyskać kilka porcji handlowych. Zatrzymany wpadł podczas kontroli drogowej. Mężczyzna podejrzewany jest również o kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających. Ponadto okazało się, że kierował wbrew zakazowi sądowemu. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 25-letniego mężczyznę podejrzanego o  posiadanie narkotyków i kierowanie pojazdem wbrew zakazowi sądowemu.

16 grudnia br. około północy funkcjonariusze na krajowej 3 zauważyli pojazd marki VW, którego kierujący na ich widok gwałtownie skręcił w kierunku Maciejowej. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić powód dziwnego zachowania kierowcy i zatrzymali go do kontroli drogowej.  Okazał się nim 25-letni jeleniogórzanin. Podczas czynności mężczyzna dziwnie się zachowywał. Był pobudzony i wyraźnie zdenerwowany. Jego zachowanie wskazywało, że mógł on być pod wpływem środków odurzających. Mężczyzna przyznał się, że zanim wsiadł za kierownicę zażywał metamfetaminę. Ponadto posiadał on amfetaminę, z której można uzyskać kilka porcji handlowych. Po sprawdzeniu okazało się, że mężczyzna posiadał aktywny zakaz kierowania pojazdami.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Jeleniogórzanin trafił do policyjnego aresztu. Teraz za popełnione czyny odpowie przed sądem, a  grozić mu może nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Jeżeli badanie krwi potwierdzi, że mężczyzna kierował pojazdem będąc pod wpływem środków odurzających odpowie on również za to przestępstwo.