Tragiczny Wypadek w Górach Izerskich: Piorun Poraża 24 Osoby

Dzisiaj w godzinach popołudniowych w Górach Izerskich na Przełęczy Łącznik doszło do dramatycznego zdarzenia.

24 osoby, w tym dzieci oraz ich opiekunowie, ucierpiały w wyniku porażenia piorunem. Na szczęście, ich życie nie jest zagrożone, ale wymagają hopitalizacji w pięciu okolicznych szpitalach.

Poszkodowani to uczestnicy wycieczki, którzy w trakcie burzy znaleźli się na Przełęczy Łącznik. Burza z intensywnymi wyładowaniami atmosferycznymi zaskoczyła grupę, skutkując mnogim porażeniem piorunem. Natychmiast po zdarzeniu, ratownicy z GOPR (Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe) przystąpili do akcji ratunkowej.

Akcja Ratunkowa

Ratownicy GOPR, działający ze stacji w Szklarskiej Porębie oraz Jeleniej Górze, ewakuowali wszystkie poszkodowane osoby z miejsca zdarzenia. W akcji wspierało ich sześć zespołów ratownictwa medycznego, a także jednostki policji oraz straży pożarnej.

13 z 24 poszkodowanych zostało bezpośrednio przewiezionych do szpitala. Pozostali, mimo że nie wymagali natychmiastowej hospitalizacji, zostali objęci opieką medyczną na miejscu.

 

Warto podkreślić ogromne zaangażowanie i współpracę wszystkich służb ratunkowych. Dzięki ich szybkiej reakcji, udało się zminimalizować skutki tego tragicznego zdarzenia. Wszyscy poszkodowani zostali szybko i bezpiecznie przetransportowani do placówek medycznych, gdzie otrzymali niezbędną pomoc.

Dzisiejszy wypadek w Górach Izerskich przypomina nam o nieprzewidywalności natury oraz o konieczności zachowania szczególnej ostrożności podczas wycieczek w góry, zwłaszcza w trakcie zmiennej pogody. Dziękujemy wszystkim służbom za ich profesjonalizm i poświęcenie, które przyczyniły się do uratowania zdrowia i życia wielu osób.

Apel do Turystów

Apelujemy do wszystkich turystów o zachowanie ostrożności i śledzenie prognoz pogody przed wyruszeniem na górskie szlaki. W przypadku zapowiedzi burz, lepiej jest odłożyć wycieczkę na bardziej sprzyjający czas, aby uniknąć narażania siebie i innych na niebezpieczeństwo.

 

W imieniu służb ratunkowych dziękujemy za współpracę i wsparcie, jakie okazali wszyscy zaangażowani w dzisiejszą akcję ratunkową. Dzięki wspólnym wysiłkom udało się zapewnić bezpieczeństwo poszkodowanym i szybko udzielić im pomocy medycznej.

Tragiczny Wypadek w Górach Izerskich: Piorun Poraża 24 Osoby
Foto:GOPR Karkonosze
Tragiczny Wypadek w Górach Izerskich: Piorun Poraża 24 Osoby
Foto:GOPR Karkonosze
Tragiczny Wypadek w Górach Izerskich: Piorun Poraża 24 Osoby
Foto:GOPR Karkonosze