Tragiczny Wypadek w Radomierzu: Śmierć Kierującej, Ranni Dzieci.

26 stycznia br., około godziny 13:00, doszło do tragicznego wypadku drogowego na krajowej 3 w Radomierzu. 39-letnia kierująca pojazdem marki Ford Focus z Wrocławia do Jeleniej Górze straciła panowanie nad pojazdem, zjechała z drogi i dachowała. Niestety, kierująca zmarła po przewiezieniu do szpitala. W samochodzie podróżowały również 3 dzieci w wieku 7 i 12 lat.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyny utraty kontroli nad pojazdem są nieznane. Kierująca była reanimowana na miejscu, lecz jej życia nie udało się uratować. 12-letni chłopiec został zabrany śmigłowcem do szpitala, a dwie 7-letnie dziewczynki zostały przewiezione na badania.

Na miejscu zdarzenia przeprowadzono czynności z udziałem prokuratora oraz biegłego z zakresu ruchu drogowego. Policja obecnie prowadzi dochodzenie, aby wyjaśnić przyczyny i okoliczności tego tragicznego wypadku.

Jeleniogórska policja wydaje apel o ostrożność i rozsądek na drodze, zwracając uwagę na przestrzeganie przepisów i odpowiedzialność za bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego. Należy zrezygnować z brawury, nadmiernej prędkości, oraz unikać jazdy po spożyciu alkoholu, ponieważ te czynniki często prowadzą do tragicznych wypadków. Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu, dlatego ważne jest, aby zadbać o bezpieczeństwo na drodze.