Weekendowe działania jeleniogórskiej policji: nietrzeźwi za kierownicą, narkotyki i złamane zakazy.

Jeleniogórscy policjanci podczas minionego weekendu zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących, 1 osobę po użyciu alkoholu, 2 osoby, które złamały sądowe zakazy, 4 osoby poszukiwane oraz 1 osobę posiadającą narkotyki.

Nietrzeźwi na drodze:

Wśród zatrzymanych nietrzeźwych kierujących był m.in. cyklista, który miał w organizmie 2,5 promila alkoholu. Został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych.

Złamanie zakazów:

Funkcjonariusze zatrzymali również 2 osoby, które złamały sądowe zakazy. Pierwszy to kierowca Daewoo, który kierował pojazdem pomimo zakazu, a drugi to 70-letni mężczyzna, który złamał zakaz zbliżania się do swojej żony. Został on umieszczony w policyjnym areszcie.

Narkotyki:

Policjanci z Karpacza zatrzymali również 18-latka, który posiadał marihuanę. Za swój czyn odpowie on przed sądem, a grozić mu może kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Przypomnienie o konsekwencjach:

Prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu lub narkotyków jest przestępstwem. Grozi za to kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 3. Kierującym wbrew zakazowi sądowemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Apel do rozsądku:

Nietrzeźwi kierujący i rowerzyści stwarzają poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy o bezpieczeństwie i odpowiedzialności na drodze.