Zatrzymanie Poszukiwanego Mężczyzny w Jeleniej Górze

Jeleniogórscy policjanci odnieśli sukces, zatrzymując 33-letniego mężczyznę, który prowadził pojazd wbrew dożywotniemu zakazowi sądowemu i poruszał się samochodem z zamontowanymi fałszywymi tablicami rejestracyjnymi. Dodatkowo, mężczyzna miał na koncie liczne kradzieże i był poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

Okoliczności Zatrzymania

28 czerwca br., około godziny 19.00, funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, podczas patrolu na ulicy Kiepury, zauważyli pojazd marki Volkswagen. Kierowca tego auta według ich informacji mógł być poszukiwany. Policjanci natychmiast podjęli decyzję o zatrzymaniu pojazdu do kontroli drogowej.

Wyniki Kontroli

Podczas kontroli okazało się, że kierowcą Volkswagena był 33-letni mieszkaniec Jeleniej Góry. Mundurowi ustalili, że mężczyzna poruszał się pojazdem wbrew dożywotniemu zakazowi sądowemu. Ponadto, był poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 2 lat, 6 miesięcy i 30 dni. Dodatkowo, tablice rejestracyjne umieszczone na pojeździe należały do innego samochodu.

Dalsze Dochodzenie

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze ustalili, że 16 czerwca br. mężczyzna dopuścił się kradzieży na terenie powiatu karkonoskiego. Złodziej ukradł pojazd, kasę fiskalną oraz maszynę budowlaną, co spowodowało straty oszacowane na blisko 14 tysięcy złotych. Skradziony pojazd został odnaleziony przed jego planowaną sprzedażą.

Konsekwencje

33-letni mężczyzna został umieszczony w policyjnym areszcie. Za popełnione czyny grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat. Po zakończeniu czynności mężczyzna został umieszczony w Areszcie Śledczym, gdzie odbędzie wcześniej zasądzoną karę pozbawienia wolności.

Apel Policji

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności i zgłaszanie podejrzanych zachowań. Tylko dzięki współpracy społeczeństwa z policją możliwe jest skuteczne działanie na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego.