Jeleniogórscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież pojazdu typu buggy CAN-AM Maverick XRC Turbo. Auto zostało skradzione 19 lipca br. z zabezpieczonej posesji. Teraz dwóch mieszkańców powiatu karkonoskiego za popełniony czyn odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Zespołu ds. Zwalczania Przestępczości Samochodowej Wydziału  Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań operacyjnych zatrzymali dwóch 41-latków podejrzanych o kradzież pojazdu.
Jak ustalili funkcjonariusze, 19 lipca br. z zabezpieczonej posesji  mężczyźni ukradli pojazd typu buggy CAN-AM Maverick XRC Turbo. Wartość utraconego mienia właściciel oszacował na 140.000 tysięcy złotych.
Funkcjonariusze na podstawie zebranych w tej sprawie informacji, a także po analizie nagrań z kamer monitoringu wytypowali dwóch 41-latków jako podejrzewanych o popełnienie tego przestępstwa. Bez trudu rozpoznali ich na nagraniach, gdyż byli już notowani za podobne czyny. Ponadto mężczyźni na jednym z portali internetowych umieścili informację, że posiadają wiedzę dotyczącą miejsca przechowywania samochodu. W zamian za informację, wyznaczyli cenę 8.000 tysięcy złotych. Mundurowi ustalili miejsce pobytu a następnie zatrzymali mężczyzn, którzy byli już notowani za podobne czyny.
Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.
Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 8 lat pozbawienia wolności.