Afera w Elblągu!

Afera jaka prawdopodobnie ujrzała światło dzienne w Elblągu dotyczy jednego z zakładów pogrzebowych działających na terenie miasta Elbląg.

Zbigniew Stonoga w dniu wczorajszym na swoich kanałach społecznościowych zamieścił wywiad z byłym już pracownikiem firmy pogrzebowej,której Pan Eryk zarzuca byłemu pracodawcy między innymi bezczeszczenie zwłok:

” Były dwie sytuacje,gdy pracownik zbezcześcił ciało,czyli okradł trumnę,obszukał zmarłego,ludzie zaczęli się kręcić w pobliżu,nawet nie zamknął trumny do końca tylko zaczął ją przesypywać ziemią”-relacjonuje Zbigniewowi Stonodze pan Eryk.

„Chłop został pochowany jak pies, nawet wieko nie zostało zamknięte, a ziemia leciała na ciało” –

 mówił o sytuacji bezczeszczenia zwłok Pan Eryk podczas spotkania z innymi pracownikami zakładu pogrzebowego. (Rozmowa została nagrana podczas odprawy pracowników, którą zamieścił w filmie Zbigniew Stonoga).

Były pracownik wskazał również Zbigniewowi Stonodze grób, w którym miało dojść do zbezczeszczenia zwłok –Gdyby tu doszło do ekshumacji , prokurator – myślę to zrobi, to zastanie otwarte wieko trumny…”

 komentował Zbigniew Stonoga. W reportażu padło również imię i nazwisko osoby, która według Pana Eryka miała się dopuścić tego haniebnego czynu.

Jak udało nam się ustalić  – elbląska policja od niedzieli zabezpiecza pochówek. Czynności są wykonywane na wypadek, gdyby ktoś chciał zatrzeć ślady rzekomego przestępstwa.

Firma odniosła się do zarzutów

Dziś, 10 października Piotr Buczkowski, właściciel zakładu pogrzebowego wygłosił oświadczenie w sprawie materiału Zbigniewa Stonogi:

„W związku z zamieszczonymi na portalu społecznościowym Facebook oraz kanale YoTube przez Pana Zbigniewa Stonogę wpisami oraz materiałami wideo, naruszającym dobra osobiste oraz zniesławiającym i znieważającym zakład pogrzebowy Charon z siedzibą w Elblągu stwierdzamy, co następuje:

Materiał wideo sporządzony przez Zbigniewa Stonogę przedstawia nieprawdziwe informacje na temat Zakładu Pogrzebowego Charon. Materiał ten został przygotowany w sposób naruszający elementarne standardy pracy dziennikarskiej. Bazuje on tylko i wyłącznie na relacji jednej strony, niezadowolonego pracownika Pana Eryka S, który szkaluje swojego pracodawcę. Pan Stonoga w ramach przygotowywania materiału wideo, pomimo naszej gotowości, nie przeprowadził wywiadu z właścicielami zakładu pogrzebowego, zgodnie z podstawowymi zasadami pracy dziennikarskiej. W materiale wideo zawarte jest jedynie wyrwane z kontekstu nagranie z zebrania z pracownikami, które ponadto budzi nasze wątpliwości co do wiarygodności. Materiał wideo przygotowany i zamieszczony przez Pana Stonogę na portalu społecznościowym Facebook oraz kanale YouTube zorientowany jest jedynie na spowodowanie sensacji. Tabloidalne i nierzetelne treści zawarte w materiale nie są potwierdzone jakimkolwiek twierdzeniami osób trzecich, a jedynie bazują na relacji byłego pracownika zakładu Pana Eryka S. , który nie wypełniał należycie swoich obowiązków. Pan Zbigniew Stonoga przy zbieraniu materiału  do swojego filmu nie zachował jakiejkolwiek staranności oraz rzetelności i nie zweryfikował uzyskanych wiadomości, naruszając dobra osobiste zakładu Charon, co wiąże się z powstaniem szkody dużych rozmiarów. 

 

Źródło:https://www.expresselblag.pl