Agresywny mężczyzna postrzelił policjanta i popełnił samobójstwo - tragiczne wydarzenia w Bolesławcu

W godzinach wieczornych w Bolesławcu doszło do dramatycznych wydarzeń, w wyniku których ranny został policjant, a sprawca incydentu popełnił samobójstwo.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu otrzymali zgłoszenie dotyczące agresywnego mężczyzny demolującego mieszkanie. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zastali zamknięte pomieszczenie, z którego dochodziły odgłosy zniszczeń. Podjęto próbę interwencji, jednak w trakcie działań, z zamkniętego pokoju padł strzał. Jeden z policjantów został trafiony w głowę.

Ranny funkcjonariusz został natychmiast przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala, gdzie obecnie walczy o życie. Jego stan jest określany jako krytyczny.

W międzyczasie, na miejsce wezwano wsparcie, jednak zanim zdążyło ono przybyć, agresor popełnił samobójstwo. Na chwilę obecną nie są znane dokładne okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Prokuratura nadzoruje prowadzone na miejscu czynności wyjaśniające. Policja nie ujawnia jeszcze szczegółów dotyczących tożsamości napastnika oraz motywów jego działania. Funkcjonariusze zabezpieczają miejsce zdarzenia i przesłuchują świadków.