Policjanci uratowali życie młodego mężczyzny w kryzysie emocjonalnym

W nocy z 2 na 3 lipca, jeleniogórska policja otrzymała dramatyczne zgłoszenie o 23-letnim mężczyźnie, który zagroził, że odbierze sobie życie.

Dzięki szybkiej i skutecznej interwencji funkcjonariuszy, udało się zapobiec tragedii.

Szybka reakcja policji

Około godziny 22:50 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze został poinformowany o zagrożeniu życia młodego mężczyzny. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania, skupiając się na terenie Góry Szybowcowej w Jeżowie Sudeckim, gdzie mężczyzna miał przebywać.

Udana interwencja

Funkcjonariusze szybko zlokalizowali 23-latka, który już podjął próbę samobójczą i tracił przytomność. Dzięki błyskawicznej reakcji policjantów, udało się udaremnić jego zamiary i uratować mu życie. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu (0,7 promila) i został przewieziony do szpitala przez zespół pogotowia ratunkowego.

Pomoc specjalistyczna

Po udzieleniu pierwszej pomocy medycznej, mężczyzna został umieszczony w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia.Następnego dnia został przekazany pod opiekę lekarzy specjalistów, którzy udzielą mu niezbędnego wsparcia psychologicznego.

Apel policji

Jeleniogórska policja apeluje do wszystkich, aby zwracać uwagę na osoby w swoim otoczeniu, które mogą przeżywać trudności emocjonalne lub kryzys psychiczny. Wczesna interwencja i okazanie wsparcia mogą uratować życie. W przypadku jakichkolwiek obaw o zdrowie i życie bliskich, należy natychmiast skontaktować się z odpowiednimi służbami.

Pamiętajmy, że nie jesteśmy sami z problemami. Istnieje wiele organizacji i instytucji, które oferują pomoc i wsparcie w trudnych sytuacjach życiowych.