Policjanci zatrzymali poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności oraz podejrzanego o serię przestępstw przeciwko mieniu

Prokuratura Okręgowa w Świdnicy poinformowała, że 21 obywateli Ukrainy zostało zatrzymanych przez policję na terenie hali w Wałbrzychu na Dolnym Śląsku, gdzie działała zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się nielegalną produkcją wyrobów tytoniowych, głównie papierosów.

W trakcie akcji policyjnej zabezpieczono maszyny do produkcji papierosów, dużą ilość liści tytoniu oraz gotowe do sprzedaży paczki papierosów bez znaków skarbowych akcyzy.

W hali zabezpieczono m.in. maszyny do produkcji papierosów, znaczną ilość liści tytoniu oraz dużą ilość wyprodukowanych, gotowych do sprzedaży paczek papierosów bez znaków skarbowych akcyzy” – podała świdnicka prokuratura.

Wszystkim zatrzymanym postawiono zarzuty, w tym udziału w wymienionej zorganizowanej grupie przestępczej, która działała nielegalnie w branży tytoniowej.

Prokuratura wniosła o aresztowanie podejrzanych, a Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zgodnie z tym wnioskiem zdecydował o umieszczeniu 21 osób w areszcie na okres trzech miesięcy.