Francja Płonie miliony protestujących ludzi na ulicach.

We Francji obecnie trwają kontrowersje związane z decyzją prezydenta Emmanuela Macrona o podniesieniu wieku emerytalnego. Ponad milion ludzi wzięło udział w ogólnokrajowych protestach w czwartek, powodując zamieszanie i chaos w wielu obszarach miejskich.

Te demonstracje, uznane za największe od wielu lat, spowodowały niedobory paliwa, setki aresztowań i nawet oskarżenia o „wojnę domową”.

W piątek rano minister spraw wewnętrznych, Gerald Darmanin, powiedział francuskim mediom CNew, że wieczorem poprzedniego dnia na ulicach Paryża doszło do ponad 900 pożarów – to był jeden z najbardziej gwałtownych dni protestów od dłuższego czasu. Zmień aby nie było plagiatu.

„Było wiele demonstracji, a niektóre z nich przerodziły się w przemoc, zwłaszcza w Paryżu” – powiedział Darmanin. Powiedział, że wczoraj maszerowało ponad milion osób. 

Policja ostrzegła, że ​​grupy anarchistyczne infiltrują marsze w Paryżu i inne demonstracje. Widziano mężczyzn w kapturach i maskach na twarzach, którzy wybijali okna i podpalali stosy śmieci, aw niektórych przypadkach płonęły budynki.

Chaos na ulicach Paryża