Groźny Wypadek na Krajowej 3 w Szklarskiej Porębie – Apel o Rozsądek i Ostrożność na Drodze

W dniu 23 sierpnia bieżącego roku, na Szosie Czeskiej w Szklarskiej Porębie, doszło do groźnego wypadku drogowego.

Zderzenie między pojazdem osobowym marki Ford a motorowerem spowodowało obrażenia kierującego jednośladem oraz konieczność przewiezienia go do szpitala. Obecnie policja prowadzi dochodzenie w celu wyjaśnienia przyczyn i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 45-letni kierowca pojazdu marki Ford nie zachował należytej ostrożności podczas manewru skrętu w drogę podporządkowaną, co doprowadziło do zderzenia z motorowerem, którym kierował 81-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego. W wyniku kolizji, kierujący motorowerem został przewieziony do szpitala. Po udzieleniu mu niezbędnej pomocy medycznej, został wypisany ze szpitala.

Obecnie policja aktywnie wyjaśnia przyczyny i okoliczności tego wypadku, aby dokładnie ustalić przebieg zdarzenia.

Zachęcamy wszystkich kierowców do rozwagi i przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Bezpieczeństwo na drodze to sprawa wspólna, która dotyczy każdego z nas. Każdy uczestnik ruchu drogowego powinien mieć na uwadze nie tylko swoje własne bezpieczeństwo, ale również innych uczestników.

Policja apeluje o ostrożność i rozwagę na drodze. Warto zrezygnować z nadmiernej prędkości i zachować bezpieczne odległości między pojazdami, aby uniknąć kolizji. Brawura oraz nadmierne tempo jazdy, jak również prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, to częste przyczyny wypadków drogowych.