Osiedlowy Dom Kultury w Jeleniej Górze zaprasza wszystkich miłośników literatury, górskich wędrówek i lokalnych historii na wyjątkowe spotkanie autorskie z Jarosławem Szczyżowskim – pisarzem, przewodnikiem górskim, muzykiem i człowiekiem o niezwykłej pasji do Sudetów.
Autor zyskał szerokie uznanie dzięki swojej książce „Obserwatorium”, której akcja rozgrywa się na Śnieżce – najwyższym szczycie Karkonoszy. Dzięki ponad piętnastoletniemu doświadczeniu jako przewodnik, Szczyżowski z imponującą precyzją oddaje trudne, nieprzystępne karkonoskie szlaki oraz atmosferę górskich tajemnic.
Jego kolejna książka, „Błędne Łąki”, przenosi czytelników w serce Gór Izerskich, do legendarnej Chatki Górzystów – miejsca znanego wszystkim miłośnikom izerskich wypraw, a zarazem scenerii pełnej zagadek i niesamowitych historii.
Jarosław Szczyżowski to postać niezwykle barwna – nie tylko pisarz, ale także muzyk, multiinstrumentalista i twórca muzyki ambient oraz dark ambient. Połączenie wrażliwości artystycznej z głęboką znajomością Sudetów sprawia, że jego twórczość literacka i muzyczna jest unikalna, głęboko zakorzeniona w klimacie Dolnego Śląska.
Spotkanie poprowadzi Jordan Plis – pasjonat gór, długodystansowych wypraw pieszych i rowerowych, a zarazem wielbiciel dobrej książki, seriali i lokalnej kultury.
🎤 Spotkanie autorskie z Jarosławem Szczyżowskim
📍 Osiedlowy Dom Kultury w Jeleniej Górze
🎙 Prowadzenie: Jordan Plis
🎟 Bezpłatne wejściówki do odbioru w Sekretariacie ODK
To wydarzenie to doskonała okazja, by poznać kulisy powstawania książek, porozmawiać z autorem o pracy przewodnika, miłości do Sudetów i inspiracjach literackich. Idealna propozycja dla wszystkich, którzy kochają góry, opowieści z dreszczykiem i spotkania z ciekawymi ludźmi.

