Jeleniogórscy Policjanci Zatrzymali Mężczyznę z Znacznymi Ilościami Narkotyków - Grozi Mu Do 10 Lat Więzienia

W wyniku skutecznej akcji, funkcjonariusze Zespołu ds. Zwalczania Przestępczości Narkotykowej Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze dokonali zatrzymania 37-letniego mężczyzny, podejrzanego o posiadanie znacznych ilości środków odurzających.

Czynności prowadzone przez policję zaowocowały również zabezpieczeniem narkotyków, które mogłyby posłużyć do wytworzenia blisko 500 porcji handlowych. Wśród zabezpieczonych substancji znajdowały się marihuana oraz metamfetamina.

Zgromadzone informacje wskazywały na związek mężczyzny z działalnością przestępczą związaną z narkotykami. Na podstawie tych danych funkcjonariusze uzyskali nakaz przeszukania mieszkania podejrzanego. W trakcie przeszukania, środki odurzające zostały odnalezione w różnych częściach lokalu, m.in. w domowym warsztacie oraz w szafce. W sumie zabezpieczono metamfetaminę oraz marihuanę, które mogłyby zostać podzielone na około 500 porcji przeznaczonych do sprzedaży.

Dodatkowo okazało się, że zatrzymany mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze, gdzie miał odbyć karę pozbawienia wolności trwającą 6 miesięcy. Ponadto Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze wydał nakaz osadzenia mężczyzny w Areszcie Śledczym celem odbycia kary zastępczej 30 dni aresztu, jako sankcji za karę grzywny.

Po zatrzymaniu, jeleniogórzanin trafił do policyjnego aresztu, gdzie będzie oczekiwał na dalsze postępowanie sądowe. Za zarzucane mu posiadanie znacznych ilości substancji odurzających grozi mu surowa kara, sięgająca nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Aktualnie funkcjonariusze prowadzą dogłębne śledztwo w celu wyjaśnienia wszystkich okoliczności tej sprawy. Śledczy starają się ustalić źródło pochodzenia zabezpieczonych narkotyków oraz weryfikują, czy zatrzymany mężczyzna miał udział w ich dystrybucji.

 

Foto:Policja