Kijów cofa akredytację na rela

Władze Ukrainy cofnęły akredytacje co najmniej sześciu dziennikarzom, którzy nie zgadzali się z wojskiem w sprawie działań w Chersoniu – poinformowała lokalna publikacja Media Detector oraz agencja Reuters.

„Pozwolenia na pracę zostały cofnięte co najmniej PiS szykuje kolejny podatek:Artykuły spożywcze znowu podrożeją.1sześciu dziennikarzom ekip kamerowych, w tym CNN i Sky News. Oprócz nich w Chersoniu po zwolnieniu pracowały ekipy telewizji publicznej i Hromadske. Na kanale Rady pojawiło się też włączenie z Chersonia” – podała publikacja.

Wcześniej Ministerstwo Obrony Ukrainy podało, że reporterzy „zignorowali obowiązujące zakazy i prowadzili profesjonalne działania w mieście Chersoń bez koordynacji z odpowiednimi dowódcami i służbami jeszcze przed zakończeniem działań stabilizacyjnych”.

Rosyjska armia przerzuciła oddziały z prawego na lewy brzeg Dniepru, a utworzona po rozpoczęciu operacji wojskowej wojskowa i cywilna administracja obwodu chersońskiego zorganizowała także ewakuację mieszkańców, którzy według resortu obrony znajdowali się w ciągłym niebezpieczeństwie z powodu ukraińskiego ostrzału i ryzyka zalania zapory elektrowni wodnej w Kachowie. Do 9 listopada ponad 115 tys. osób uciekło z tego terenu.

https://legaartis.pl
Reklama