Kongres „Głośmy dobrą nowinę!” Świadków Jehowy w Zgorzelcu: Trzy dni pełne pozytywnych wiadomości

W erze dominacji negatywnych informacji, napływających z mediów społecznościowych, telewizji i radia, trzydniowe wydarzenie poświęcone wyłącznie dobrym wiadomościom to rzadkość, na którą wiele osób czeka z niecierpliwością.

Taki właśnie będzie kongres „Głośmy dobrą nowinę!” organizowany przez Świadków Jehowy, który odbędzie się w weekend 21-23 czerwca 2024 roku w PGE Turów Arena w Zgorzelcu. Jest to długo wyczekiwany powrót jednego z największych organizatorów kongresów na świecie do tego miasta.

Program i cele kongresu

Kongres „Głośmy dobrą nowinę!” ma na celu przynieść pokrzepienie i motywację wszystkim uczestnikom poprzez prezentację opartego na Biblii programu. Zbigniew Malarski, rzecznik Świadków Jehowy na Dolnym Śląsku, podkreślił, że takie wydarzenia są jednymi z najważniejszych w roku dla tysięcy osób poszukujących pozytywnych treści w swoim życiu.

Podczas kongresu zostaną zaprezentowane różnorodne materiały wideo, wykłady oraz wywiady na temat takich kwestii jak:

  • Dlaczego wszyscy potrzebujemy dobrej nowiny i kto może ją zapewnić?
  • Czym jest dobra nowina, czy możemy jej ufać i czy może nam ona pomóc już teraz?
  • Dlaczego nie musimy się bać złych wiadomości?

Chrzest i premiery filmowe

Jednym z głównych punktów programu będzie chrzest nowych Świadków Jehowy ze Zgorzelca, Jeleniej Góry, Bolesławca, Lubania i okolicznych miejscowości, który odbędzie się w sobotę. Ponadto, w piątkowe i sobotnie przedpołudnie uczestnicy będą mogli obejrzeć premierę dwóch części pierwszego odcinka serii filmowej o życiu i służbie Jezusa.

Kampania zapraszająca mieszkańców

Przed każdym kongresem miejscowe zbory Świadków Jehowy organizują kampanie mające na celu zaproszenie mieszkańców miasta i regionu do udziału w tym wydarzeniu. W ten sposób kongres ma szansę przyciągnąć do Zgorzelca kilka tysięcy uczestników nie tylko z miasta, ale i z całego regionu. To z kolei przyniesie korzyści lokalnym sklepom, hotelom i restauracjom.

Skala wydarzenia

Zgorzelecki kongres jest jednym z 32, jakie tego lata zorganizowano w Polsce. Łącznie, spodziewana liczba uczestników na tych wydarzeniach to około 125 tysięcy osób. Dla porównania, w ubiegłym roku na całym świecie z podobnych trzydniowych kongresów skorzystało blisko 13 milionów ludzi.

Otwartość i dostępność

Warto podkreślić, że kongresy Świadków Jehowy są otwarte dla publiczności, a wstęp na nie jest wolny. Nie przeprowadza się również żadnych zbiórek pieniędzy. Informacje o dokładnych lokalizacjach i godzinach można znaleźć w oficjalnym serwisie Świadków Jehowy, JW.ORG.

Świadkowie Jehowy na świecie i w Polsce

Na całym świecie działa prawie 9 milionów Świadków Jehowy, którzy należą do przeszło 118 tysięcy zborów w 239 krajach. W Polsce początki działalności Świadków Jehowy sięgają 1891 roku, a obecnie, po 130 latach, są oni trzecią co do wielkości grupą wyznaniową z liczbą ponad 116 tysięcy wyznawców.

Podsumowanie

Kongres „Głośmy dobrą nowinę!” w Zgorzelcu to wyjątkowe wydarzenie, które ma na celu przynieść pozytywne przesłanie i wzmocnienie duchowe wszystkim uczestnikom. Jest to nie tylko okazja do uczestnictwa w inspirującym programie, ale również do integracji i wspólnego spędzenia czasu w gronie osób poszukujących nadziei i wsparcia w dzisiejszych trudnych czasach.

Dowiedz się więcej:

Zapraszamy do udziału w kongresie i skorzystania z niezwykłej atmosfery, jaką tworzą Świadkowie Jehowy podczas swoich spotkań.

Kongres „Głośmy dobrą nowinę!” Świadków Jehowy w Zgorzelcu: Trzy dni pełne pozytywnych wiadomości
Świadkowie Jehowy podczas kongresu międzynarodowego w Warszawie / fot. JW.ORG

 

(Materiał Prasowy)