Kradzież w domu podczas nieobecności właściciela - Zatrzymany podejrzany.

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem i kradzież. Zatrzymany w nocy z 10 na 11 lipca br. w Jeleniej Górze pod nieobecność właściciela włamał się do jego domu i go okradł.

Jego łupem padło mienie o wartości 2300 złotych. Teraz za popełnione czyny jeleniogórzanin odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze  ustalili, a następnie zatrzymali 40-letniego jeleniogórzanina podejrzanego o kradzież z włamaniem i kradzież.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna w nocy z 10 na 11 lipca  br. w Jeleniej Górze pod nieobecność właściciela włamał się do jego domu i go okradł. Jego łupem padło mienie o wartości 2300 złotych.

Z budynku mężczyzna ukradł telewizor, pościel, instalację wodną, a sprzed meble ogrodowe oraz rynny i narzędzia.
Funkcjonariusze prowadząc czynności w tej sprawie zatrzymali podejrzewanego o te czyny na podstawie zebranych informacji, a także po analizie nagrań z kamer monitoringu.
Teraz mężczyzna za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego zdarzenia i prowadzą czynności w kierunku odzyskania skradzionego mienia.
Apelujemy do mieszkańców, aby zwracali uwagę na to co dzieje się w ich najbliższym otoczeniu i w przypadku zauważania osób obcych, podejrzanie zachowujących się w pobliżu mieszkania czy domu sąsiada, który wyjechał o tej sytuacji poinformowali Policję.

Im szybciej funkcjonariusze przyjmą zgłoszenie i pojadą na miejsce, tym będą mogli podjąć bardziej skuteczne działania zmierzające do eliminowania zagrożeń lub zatrzymania sprawców włamań.