Mężczyzna stracił prawo jazdy za jazdę z nadmierną prędkością w Jeleniej Górze.

Policjanci z Jeleniej Góry zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który jechał z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym. Mężczyzna stracił prawo jazdy na trzy miesiące, został ukarany mandatem i otrzymał punkty karne.

Do zdarzenia doszło 10 października br. na ulicy Wolności w Jeleniej Górze. Policjanci zauważyli pojazd marki Mercedes poruszający się z dużą prędkością. Miernik wskazał, że kierowca w terenie zabudowanym, gdzie obowiązywał limit prędkości 50 km/h, jechał z prędkością 109 km/h, czyli przekroczył dozwoloną prędkość o 59 km/h.

Policjanci zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec Jeleniej Góry. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych i otrzymał 13 punktów karnych. Dodatkowo stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

Policjanci apelują do kierowców o rozsądek na drodze. Prędkość jest główną przyczyną wypadków drogowych. Kierowcy, którzy lekceważą obowiązujące limity, narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo.