Zatrzymano mężczyznę podejrzanego o kradzież portfela w jeleniogórskim dyskoncie.

Jeleniogórscy policjanci poinformowali o zatrzymaniu mężczyzny podejrzanego o kradzież portfela w jednym z dyskontów spożywczych w Jeleniej Górze.

Incydent miał miejsce 3 października br., gdy pokrzywdzona na chwilę odłożyła swój portfel na ladzie sklepowej. Zdarzyło się to podczas zakupów, kiedy to stojący za nią mężczyzna wykorzystał okazję i zabrał portfel. Pokrzywdzona oszacowała straty na około 100 złotych.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze. Dzięki systematycznym działaniom śledczym oraz analizie materiałów z monitoringu udało się zidentyfikować podejrzanego mężczyznę.

Do zdarzenia doszło w jednym z jeleniogórskich dyskontów spożywczych, gdzie pokrzywdzona, będąc na zakupach, położyła swój portfel na ladzie sklepowej. Wówczas mężczyzna stojący za nią wykorzystał chwilową nieuwagę kobiety i zabrał portfel. W portfelu znajdowały się karta bankomatowa, bilet miesięczny, karty rabatowe oraz pieniądze.

Kobieta natychmiast zawiadomiła policję o zdarzeniu, co pozwoliło funkcjonariuszom na podjęcie działań w celu zatrzymania sprawcy. Dzięki nagraniom z kamer monitoringu oraz zebranym informacjom udało się ustalić 66-letniego podejrzanego o kradzież.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Teraz odpowie przed sądem za przestępstwo przywłaszczenia mienia, za które grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Obecnie policjanci prowadzą szczegółowe dochodzenie w sprawie, mające na celu odzyskanie skradzionego mienia oraz wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego zdarzenia.