Mężczyzna Traci Wolność po Kradzieży Rozbójniczej w Jeleniej Górze

Mężczyzna w wieku 30 lat trafił do aresztu na 3 miesiące po brutalnej kradzieży rozbójniczej, która miała miejsce w jednym z dyskontów spożywczych.

Sprawca, już wcześniej notowany z podobnych przestępstw, ukradł karton czekolady o wartości ponad 300 złotych, a gdy pracownik ochrony próbował go zatrzymać, doszło do szarpaniny, a następnie do ucieczki ze sklepu.

Zdarzenie miało miejsce 22 stycznia br., kiedy mężczyzna nie tylko dokonał kradzieży, lecz także użył przemocy w celu utrzymania swojego łupu. Po próbie odebrania skradzionej czekolady pracownik ochrony został uderzony, a następnie sprawca uciekł, zabierając trzy czekolady.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, po analizie nagrań z kamer monitoringu, zidentyfikowali mężczyznę jako 30-letniego mieszkańca miasta, znanego z wcześniejszych podobnych przestępstw. Zatrzymanie nastąpiło 26 stycznia br.

Mężczyzna stanął przed Prokuraturą Rejonową w Jeleniej Górze, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży rozbójniczej. W związku z recydywą oraz wcześniejszymi podobnymi wystąpieniami, Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Przestępcy grozi teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności za popełnione przestępstwo.