Policja Zatrzymuje Uciekiniera z Zakładu Karnego z Narkotykami.

Jeleniogórscy policjanci dokonali skutecznego zatrzymania 51-letniego mężczyzny, który uciekł z zakładu karnego w grudniu ubiegłego roku.

Był poszukiwany listami gończymi, a podczas zatrzymania przyłapano go na posiadaniu narkotyków. Mężczyzna próbował zmylić funkcjonariuszy, podając dane swojego kolegi.

Zdarzenie miało miejsce 24 stycznia około godziny 19:45, kiedy to policjanci otrzymali informację o możliwym pobycie uciekiniera na jednym z przystanków komunikacji miejskiej przy ul. Wolności w Jeleniej Górze. Po przyjeździe na miejsce mężczyzna zaczął nerwowo zachowywać się i szukać czegoś w kieszeni. Policjanci postanowili sprawdzić sytuację, co doprowadziło do odkrycia przy nim metamfetaminy.

W trakcie legitymowania, w celu uniknięcia konsekwencji, mężczyzna podał fałszywe dane swojego kolegi. Po dokładnej weryfikacji okazało się, że zatrzymany to uciekinier poszukiwany za pomocą dwóch listów gończych. Mężczyzna uciekł z zakładu karnego na terenie województwa dolnośląskiego w grudniu 2023 roku. Był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności wynoszącej 2 lata i 6 miesięcy. Poszukiwany był również przez Prokuraturę Rejonową w Jeleniej Górze w innych sprawach prawnych.

51-latek trafił do policyjnego aresztu, a za posiadanie narkotyków może mu grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Po wszelkich procedurach zostanie umieszczony w Zakładzie Karnym, aby odbyć zasądzoną karę pozbawienia wolności. Sprawa jest nadal rozwijana, a kolejne kroki prawne zostaną podjęte wobec zatrzymanego.