Apel Policji Jeleniogórskiej: Ostrożność na Śliskich Drogach!

Policja w Jeleniej Górze apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach w regionie. Niska temperatura i opady śniegu sprawiają, że nawierzchnia jest bardzo śliska. W związku z tym funkcjonariusze przypominają o konieczności dostosowania prędkości do warunków panujących na jezdni.

Wczoraj odnotowano kilka kolizji, których główną przyczyną było niedostosowanie prędkości do panujących warunków oraz najechanie na tył innego pojazdu. Policja zaapelowała do kierowców o rozwagę i ostrożność. Warunki na drogach mogą być trudne, dlatego należy dostosować prędkość i zachować bezpieczne odległości między pojazdami.

“Brawura, nadmierna prędkość, alkohol – to najczęstsze przyczyny kolizji czy wypadków. Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego” – apeluje policja.

Przypomina również o obowiązku zachowania szczególnej ostrożności wobec pieszych, zwłaszcza na przejściach. Kierowcy zbliżający się do przejścia dla pieszych zobowiązani są do zachowania szczególnej ostrożności, zmniejszenia prędkości i ustąpienia pierwszeństwa pieszemu.

Policja zachęca także do wymiany opon letnich na zimowe, co jest obowiązkowe w zimowych warunkach. Kierowcom jeżdżącym na “łysych oponach” grozi mandat karny i utrata dowodu rejestracyjnego. Funkcjonariusze przypominają, że minimalna grubość bieżnika opon w autach osobowych to 1,6 mm, ale zalecają utrzymanie bieżnika na poziomie co najmniej 3 mm.

 

Foto:Policj
Foto:Policja