Zatrzymanie Sprawcy Kradzieży w Pociągu: Policja z Szklarskiej Poręby Rozwiązała Sprawę z Listopada Zeszłego Roku.

Policjanci z Komisariatu Policji w Szklarskiej Porębie odnieśli sukces w sprawie kradzieży, do której doszło w listopadzie ubiegłego roku w jednym z pociągów.

Zatrzymano 62-letniego mężczyznę podejrzanego o dokonanie tego przestępstwa.

Zdarzenie miało miejsce 3 listopada, gdy 62-letni mężczyzna podróżujący pociągiem wykorzystał chwilową nieuwagę pracownika kolei, okradając go z wartościowej torby. Łupem złodzieja padły kartomaty bankomatowe, gotówka, portfel i dokumenty o łącznej wartości blisko 1500 złotych.

Funkcjonariusze po intensywnych śledztwach i analizie dostępnych informacji ustalili tożsamość i miejsce pobytu sprawcy. 62-latek został zatrzymany przez policję ze Szklarskiej Poręby. Podczas przeszukania u niego znaleziono skradzione mienie.

Podejrzanemu przedstawiono zarzuty związane z kradzieżą. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna był poszukiwany przez inną jednostkę w związku z karą pozbawienia wolności wynoszącą 1 rok i 4 miesiące za inne przestępstwa.

Obecnie policjanci kontynuują dochodzenie w celu wyjaśnienia szczegółów związanych z przestępstwem, a także ustalenia losu skradzionego mienia. Za popełnioną kradzież grozi 62-latkowi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawca został umieszczony w Areszcie Śledczym, aby odbyć wymierzoną mu karę pozbawienia wolności.