Zatrzymanie mężczyzny za przywłaszczenie telefonu w jeleniogórskim dyskoncie

Jeleniogórscy policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu I Policji podjęli skuteczną interwencję w sprawie kradzieży telefonu komórkowego z jednego z miejscowych dyskontów spożywczych.

Sprawca, 39-letni mężczyzna, wykorzystał nieuwagę właściciela i zabrał pozostawiony bez nadzoru telefon o wartości 1500 złotych. Mundurowi, korzystając z nagrań z kamer monitoringu, zidentyfikowali podejrzanego i odzyskali skradzione mienie.

Zdarzenie miało miejsce 19 grudnia ubiegłego roku, kiedy to pokrzywdzony klient pozostawił swój telefon na półce sklepowej. Sprawca, przechodząc obok, skorzystał z okazji i dokonał kradzieży. Właściciel zauważył utratę telefonu i natychmiast powiadomił policję.

Dzięki baczności pokrzywdzonego oraz szybkiej reakcji funkcjonariuszy, którzy skorzystali z nagrań z kamer monitoringu, udało się wytypować podejrzanego. 39-letni mężczyzna został zatrzymany, a skradziony telefon odzyskany.

Obecnie mężczyzna usłyszał zarzuty w związku z przywłaszczeniem mienia. Odpowie przed sądem, a za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.