Zatrzymane teściowa i synowa za kradzieże w jeleniogórskim dyskoncie.

Jeleniogórscy policjanci działający z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji zakończyli dochodzenie w sprawie serii kradzieży, które miały miejsce w jednym z dyskontów spożywczych w Jeleniej Górze. Zatrzymane zostały dwie kobiety, teściowa (58 lat) i synowa (36 lat), podejrzane o wspólną działalność przestępczą, która trwała od października do listopada ubiegłego roku.

Funkcjonariusze ustalili, że kobiety dokonały serii kradzieży artykułów spożywczych i chemicznych, powodując straty oszacowane na blisko 15 tysięcy złotych. Ich działania były dokładnie analizowane, a pokrzywdzony podmiot zgłosił sprawę policji, dostarczając również nagrania z monitoringu sklepów, na których zarejestrowane zostały incydenty.

Zatrzymane kobiety, działając zarówno wspólnie, jak i indywidualnie, usłyszały łącznie po 9 zarzutów. Synowa dodatkowo odpowiada za jeden dodatkowy czyn, a teściowa za trzy. Funkcjonariusze, bazując na zgromadzonych dowodach, a także analizie nagrań z kamer monitoringu, skutecznie zidentyfikowali sprawczynie i podjęli interwencję.

Obecnie policjanci kontynuują szczegółowe śledztwo, starając się rozwikłać wszystkie aspekty tej sprawy. Zatrzymane teściowa i synowa staną przed sądem, gdzie za popełnione czyny mogą zostać skazane na nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Foto:Policja
Foto:Policja
Foto:Policja