Pożar w hotelu w Karpaczu - Ewakuowano blisko 400 osób.

Karpacz- W wyniku pożaru, który wybuchł w jednym z hoteli w Karpaczu, blisko 400 osób zostało ewakuowanych.

Zdarzenie miało miejsce w jednym z budynków hotelowych na Dolnym Śląsku. Ogień pojawił się w piwnicy obiektu, a przyczyną pożaru było zapalenie się śmieci w pomieszczeniu gospodarczym, w pubie znajdującym się w hotelu.

Ewakuacja była niezbędna z powodu dużej ilości dymu, który rozprzestrzenił się w budynku. Akcja ratunkowa została podjęta szybko i sprawnie, a około 400 osób zostało przetransportowanych do sąsiednich obiektów, gdzie zapewniono im bezpieczeństwo.

Choć strażacy prawdopodobnie zlokalizowali źródło ognia, to działania gaśnicze nadal trwają. Konieczne jest rozbiórka konstrukcji podłogi oraz sprawdzenie kamerą termowizyjną, aby upewnić się, że żadne żarzące się resztki nie pozostają.

“Trwa dogaszanie ognia i oddymianie obiektu. Nie możemy jeszcze podać szacunkowego czasu zakończenia akcji, ponieważ budynek jest duży, a prace są intensywne” – poinformował rzecznik straży pożarnej, Adam Zakrzewski.

Najważniejszą informacją jest, że w wyniku pożaru nikomu nic się nie stało. Akcja ratunkowa oraz skuteczność działań strażaków pozwoliły uniknąć ofiar wśród osób przebywających w hotelu. Obecnie trwają prace nad całkowitym ugaszeniem ognia i przywróceniem bezpieczeństwa w obiekcie.