Kradzież z Włamaniem na Budowie: Jeleniogórscy Policjanci Zatrzymali Trójkę Sprawców

Jeleniogórscy policjanci, we współpracy z funkcjonariuszami z Karpacza, udaremnili kradzież z włamaniem na budowie w Podgórzynie.

Kobieta i dwóch mężczyzn, w wieku od 38 do 41 lat, zostali zatrzymani zaraz po dokonaniu przestępstwa. Łupem sprawców padło mienie o wartości ponad 45 tysięcy złotych, a zabezpieczone dowody mogą skutkować surowymi konsekwencjami, w tym do 10 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce 20 stycznia 2024 roku około godziny 8:00, kiedy to oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze otrzymał zgłoszenie o włamaniu do kontenera na budowie oraz kradzieży. Elektronarzędzia, narzędzia i przyczepka z monitorem mobilnym o łącznej wartości ponad 45 tysięcy złotych znalazły się w rękach złodziei.

Policjanci podjęli błyskawiczną akcję, rozpoczynając poszukiwania sprawców. Informacje wskazywały na to, że przestępcy poruszają się pojazdem marki Peugeot bez tablic rejestracyjnych. Na terenie gminy Podgórzyn, na parkingu jednej z firm mechanicznych, funkcjonariusze zauważyli podejrzany pojazd oraz trójkę podejrzanych. Kobieta i dwóch mężczyzn zostali zatrzymani, a skradzione mienie wyrzucone wcześniej przez nich do rowu zostało odnalezione.

W wyniku przeszukań znaleziono również narkotyki, co poskutkowało kolejnymi zarzutami. Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu, a teraz odpowie przed sądem za kradzież z włamaniem, kradzież oraz posiadanie substancji zabronionych. Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec nich środek zapobiegawczy, obejmujący dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju oraz wpłatę poręczenia majątkowego. Surowe kary mogą sięgnąć nawet 10 lat pozbawienia wolności dla sprawców tego przestępstwa.

Foto:Policja
Foto:Policja
Foto:Policja
Foto:Policja