Motorowerzysta unika kontroli: podejrzany o posiadanie narkotyków i jazdę pod ich wpływem

Kara pozbawienia wolności nawet do lat 5 grozić może kierującemu motorowerem zatrzymanemu przez policjantów z Kowar.

Jest on podejrzany o niezatrzymanie się do kontroli drogowej i o posiadanie narkotyków. Niewykluczone, że kierował pod wpływem środków odurzających. Teraz za popełnione czyny odpowie on przed sądem.

Policjanci z Komisariatu Policji w Kowarach zatrzymali 22-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o niezatrzymanie się do kontroli drogowej i o posiadanie narkotyków.

28 marca 2024 roku, około godziny 23.00 policjanci na ulicy Waryńskiego w Kowarach zauważyli kierującego motorowerem. Zwrócili na niego uwagę, gdyż mężczyzna poruszał się bez oświetlenia, a na widok radiowozu gwałtownie zmienił kierunek jazdy.

W związku z tym funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Dali kierowcy sygnał do zatrzymania. On jednak nie zareagował, tylko przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci włączyli sygnały świetlne, dźwiękowe i ruszyli za nim.

W trakcie ucieczki kierujący stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się na jezdnię. Został zatrzymany. Kierującym okazał się 22-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna posiadał narkotyki, a jego zachowanie wskazywało, że najprawdopodobniej kierował również pod ich wpływem.

Mundurowi zabezpieczyli metamfetaminę i marihuanę, z których można uzyskać kilkadziesiąt porcji handlowych.

Mieszkaniec powiatu karkonoskiego został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz 22-latek za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Jeżeli badanie krwi potwierdzi, że kierował pojazdem będąc pod wpływem środków odurzających, odpowie również za to przestępstwo.

Motorowerzysta unika kontroli: podejrzany o posiadanie narkotyków i jazdę pod ich wpływem
Foto:Policja