Niebezpieczny kierowca złamał zakaz i decyzję - Interwencja policji przyniosła zatrzymanie

Policjanci z Komisariatu Policji w Karpaczu zatrzymali mężczyznę, który kierował pojazdem wbrew zakazom sądowym oraz wbrew decyzji o cofnięciu mu uprawnień.

Chcąc uniknąć odpowiedzialności, po zatrzymaniu pojazdu zamienił się miejscami z pasażerką, ale zabezpieczony monitoring potwierdził, że to on kierował autem. Mężczyzna za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Karpaczu zatrzymali 28-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o kierowanie pojazdem wbrew decyzji o cofnięciu uprawnień oraz o  naruszenie zakazów sądowych.
29 lipca 2023 roku, około 12.00 policjanci w trakcie patrolu w Podgórzynie zauważyli i zwrócili uwagę na pojazd marki Seat, którego kierujący mógł poruszać się wbrew zakazowi sądowemu. Postanowili to sprawdzić i zatrzymali kierującego do kontroli drogowej.

Okazało się, że zanim funkcjonariusze przystąpili do kontroli, 28-letni mężczyzna, aby uniknąć odpowiedzialności zamienił się miejscami z pasażerką. Jednak zabezpieczone nagrania z kamer monitoringu potwierdziły, że to on wcześniej kierował autem.

W trakcie kontroli policjanci potwierdzili, że mężczyzna kierował wbrew dwóm zakazom sądowym, z których jeden obowiązuje go do 2026 roku oraz wbrew decyzji o cofnięciu mu uprawnień.
Teraz za popełnione przestępstwa odpowie on przed sądem,  a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.