Nieodpowiedzialny kierowca dostarczający przesyłki.

Policjanci drogówki z Jeleniej Góry zatrzymali do kontroli kierowcę dostarczającego przesyłki, który prowadził niesprawny technicznie pojazd oraz nie miał aktualnych badań technicznych.

Kierujący został ukarany mandatem karnym, a dowód rejestracyjny pojazdu został zatrzymany, ponieważ stan pojazdu zagrażał bezpieczeństwu na drodze.

Kontrola drogowa miała miejsce 5 kwietnia br. około godziny 10:45 na ul. Wrocławskiej w Jeleniej Górze. Policjanci zauważyli pojazd marki Iveco, który wzbudził podejrzenia ze względu na swój wygląd oraz sposób poruszania się, sugerujący możliwe usterki techniczne. Kierowcą okazał się 32-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego.

Podczas kontroli policjanci stwierdzili liczne usterki techniczne pojazdu, w tym poważne uszkodzenia poszycia karoserii, które było popękane, wygięte, a na dodatek wystawały z niego ostrze końce. Ponadto, pojazd poruszał się pozostawiając tzw. “4 ślady”, co świadczyło o znaczącym przesunięciu osi tylnej pojazdu, co było zauważalne gołym okiem.

W związku z tym policjanci zakazali dalszej jazdy kierowcy pojazdem, nałożyli na niego mandat w wysokości 1000 złotych oraz zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu ze względu na jego stan techniczny, który stanowił zagrożenie dla bezpieczeństwa na drodze.

 

Źródło:Dolnośląska Policja

Foto:Policja