Nietrzeźwa kierująca sprawcą zdarzenia drogowego.

Gryfowscy policjanci interweniowali wobec pijanej sprawczyni kolizji. 54-letnia kierująca oplem uderzyła w budynek Ochotniczej Straży Pożarnej w Maciejowcu.

Kobieta miała w organizmie 2,5 promila alkoholu. Za spowodowanie kolizji oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W czwartek  około godz. 09:30 oficer dyżurny  lwóweckiej  Policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Maciejowcu. Na miejsce interwencji natychmiast udali się policjanci z Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim. Funkcjonariusze  ustalili, że kierująca pojazdem marki Opel 54-letni mieszkanka powiatu lwóweckiego uderzyła w budynek Ochotniczej Straży Pożarnej. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującej. Okazało się, że ma ona 2,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy.

Za spowodowanie kolizji oraz kierowanie pojazdem w stanie  nietrzeźwości, grozi  kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 10 lat.