Okradła koleżankę, a także ukradła perfumy i artykuły kosmetyczne - została zatrzymana.

Policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o kradzież z włamaniem i kradzież w jednej z jeleniogórskich drogerii. 40-latka włamała się do mieszkania, w której koleżanka zostawiała swoje rzeczy i je ukradła. Jej łupem padło mienie o łącznej wartości ponad 3 tysiące złotych.

Przestępstw tych dopuściła się pod koniec ubiegłego roku w Jeleniej Górze. Teraz kobieta za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić jej może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji i Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie  zatrzymali 40-letnią kobietę podejrzaną o kradzież z włamaniem oraz o kradzież.
Jak ustalili funkcjonariusze, jeleniogórzanka pod koniec ubiegłego roku dopuściła się w Jeleniej Górze dwóch przestępstw. Jest ona podejrzana o włamanie do mieszkania, w którym jej koleżanka, z którą się pokłóciła pozostawiała swoje rzeczy, które następnie ukradła. Jej łupem padły dwa bagaże podróżne, pieniądze, dokumenty, dwa telefony komórkowe i inne drobne przedmioty. Pokrzywdzona wartość poniesionych strat oszacowała na ponad 1700 zł.
Ponadto 40-latka w jednej z jeleniogórskich drogerii ukradła perfumy oraz artykuły kosmetyczne o wartości ponad 1300 zł.
Funkcjonariusze prowadząc czynności w tych sprawach na podstawie analizy zapisów z kamer monitoringu oraz na podstawie zebranych informacji wytypowali, a następnie zatrzymali  40-letnią jeleniogórzankę jako podejrzewaną o popełnienie tych przestępstw. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy i prowadzą czynności, których celem jest odzyskanie skradzionego mienia.
Teraz  kobieta za kradzież z włamaniem i kradzież odpowie przed sądem, a  grozić jej może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.