Według Microsoftu, Windows Copilot ma na celu pomóc użytkownikom w osiągnięciu większej produktywności i uprościć proces tworzenia aplikacji dla programistów pracujących nad aplikacjami Windows. Chociaż Windows Copilot może zwiększyć produktywność, to pojawiają się obawy dotyczące zwiększonego dostępu, jaki zapewnia firmie Microsoft do danych osobowych użytkowników przechowywanych na ich komputerach. Integracja sztucznej inteligencji w systemie Windows 11 może zapewniać dostęp do naciskanych klawiszy użytkownika, zapisanych danych i usuniętych informacji. Dane te mogą być podatne na włamanie, niewłaściwe użycie, a nawet gromadzone przez samą firmę Microsoft, podobnie jak robi to już Google. TVKulturaKontakt Microsoft włączy obowiązkowe systemy AI w systemie Windows 11, aby szpiegować co robisz na komputerze.

Kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat grozić może mężczyźnie zatrzymanemu przez jeleniogórskich policjantów. Jest on podejrzany o kradzież i zniszczenia mienia. Przestępstw tych dopuścił się 19 kwietnia br. na szkodę jednej z jeleniogórskich firm. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 31-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież i zniszczenie mienia.
Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna 19 kwietnia br. na terenie jednej z jeleniogórskich firm dopuścił się dwóch przestępstw. Mężczyzna ukradł jedną kamerę monitoringu, a drugą zniszczył. Pokrzywdzony podmiot wartości poniesionych strat z tego tytułu oszacował na 2300 zł.
Policjanci prowadząc czynności w tej sprawie, na podstawie zabranych informacji, ale również analizy nagrań z kamer monitoringu wytypowali, a następnie zatrzymali 31-latka podejrzewanego o popełnienie tych czynów.
Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego zdarzenia i prowadzą czynności, których celem jest odzyskanie skradzionego mienia. Teraz mężczyzna